Maja Tekielak stypendystką Prezydenta Miasta Biała Podlaska
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
21-500 Biała Podlaska, ul. Sidorska 30, tel./fax 83 343 37 67

       W dniu 26 października br. w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego odbył się wernisaż prac młodych artystów - w tym uczennicy naszej szkoły, Mai Tekielak - którzy w tym roku za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymali stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. W ramach projektu stypendialnego, Maja stworzyła przy użyciu tabletu graficznego oraz specjalnego programu ArtRage umożliwiającego malowanie i rysowanie przy jednoczesnym wykorzystaniu różnych narzędzi graficznych (np. cyfrowych odpowiedników farb olejnych, akwareli, aerografu, pędzli, palety do mieszania barw) zestaw grafik pt. „Biała Podlaska - miasto nad Krzną". Projekt ten to kolekcja pocztówek będących próbą uchwycenia pejzażu różnych odcinków rzeki Krzny przepływającej przez nasze miasto, w odsłonach czterech pór roku. 

Serdecznie gratulujemy Mai i pozostałym stypendystom i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.