18 maja 2026 r. w Parku Radziwiłłów odbył się II etap Turnieju Szkół pod hasłem „Kariera na szlaku”- Gra terenowa z doradztwa zawodowego. W wydarzeniu udział wzięły dziesięcioosobowe drużyny, reprezentujące bialskie szkoły podstawowe oraz kibice, którzy dopingowali swoje drużyny. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Nina Sawczuk i Ryszard Jagieluk z kl. IV c, Natalia Plażuk i Jeremi Świerzbiński z kl. Va, Władysław Misiołek z kl. VI c i Kacper Rudzki z kl. VI d, Weronika Suwalska i Aleksandra Oleszczuk z kl. VII c, Łukasz Oleksiuk z kl. VIII b i Dawid Tur z kl. VIII c. A kibicowali uczniowie klasy VI c. Celem turnieju było rozwijanie wiedzy praktycznej dotyczącej różnych profesji oraz integracja społeczności szkolnej. Uczniowie zmagali się z zadaniami teoretycznymi oraz praktycznymi, które przyporządkowane były do danego stanowiska zawodowego, np. ogrodnik, kucharz, elektryk, mechanik samochodowy, youtuber, chemik, strażak i ratownik medyczny. Nasza drużyna wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami, tak potrzebnymi zarówno w codziennym życiu jak i wykonując określony zawód. Drużynie gratulujemy zapału, kreatywności i wspaniałej współpracy. Zaś kibicom gratulujemy siły głosu, humoru i dziękujemy, że nas wspieraliście. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu turnieju oraz przygotowań.
Zespół Turniejowy