Bydgoszcz, dn. 28.04.2026 r.
Mistrzami Polski w drużynowych biegach przełajowych chłopców zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Nasi zawodnicy pokonali 11 najlepszych szkół z całego kraju, sięgając po najwyższe trofeum.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – SP nr 5 Biała Podlaska
2 miejsce – SP Wasilków
3 miejsce – SP Olesno
Na mecie jako pierwszy zameldował się Bartłomiej Celiński. Kolejne miejsca w drużynie zajęli: Aleksander Chacewicz, Igor Zacharuk, Patryk Filipek, Bartosz Sobiczewski, Miłosz Zając oraz Szymon Sałański. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałe reprezentowanie szkoły, miasta oraz województwa na arenie ogólnopolskiej!
Opiekunowie: Piotr Ciejak, Renata Nowicka
Wsparli nas: Miasto Biała Podlaska, Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Pani Dyrektor Anna Gulewska, Lubelski Szkolny Związek Sportowy, Rodzice zawodników, SDP Trans Sławomir Paluch.