W dniu 17 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy VIIIc wzięli udział w grze miejskiej pt. „Zagrajmy w rzemiosło”, której organizatorem był Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej. Młodzież miała do wykonania 8 zadań, które znajdowały się w różnych punktach naszego miasta. Wśród wyzwań znalazły się: wykonanie warkoczy w salonie fryzjerskim, własnoręczne wykonanie chałki z surowego ciasta, rozpoznawanie produktów spożywczych (owoce, warzywa) w formie musów, właściwe nazywanie przyborów kuchennych oraz atrybutów kelnera, czy przykręcanie śrub w salonie Toyota. Udział w grze dał możliwość sprawdzenia przez naszą młodzież swoich umiejętności w praktyce.
Czekamy z niecierpliwością na drugą edycję Gry w przyszłym roku szkolnym.